مقدمه

امروزه نگهداری از حیوانات خانگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است که در این میان، گربه، به علت رابطه قوی که با انسان برقرار می کند و در ضمن وابستگی و دردسرهای کمتری برای صاحبش داشته، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

گربه ها به صورت غریزی و فطری، از بدو تولد آموخته اند که خاک را حفر کنند و بعد از مدفوع و ادارار، روی آن را بپوشانند.

از آنجایی که در حال حاضر اکثر منازل، آپارتمانی است، ایجاد بستر مناسب برای گربه ها که علاوه بر راحتی، باید بهداشتی تمیز باشد، الزامی به نظر می رسد.

cat

گربه، یکی از محبوب ترین حیوان خانگی

خاک بستر گربه

بستر گربه، شامل یک سینک مستطیل شکل بوده که با خاک پر می شود. البته نمی توان از هر خاکی استفاده کرد. زیرا ادرار گربه، بوی تندی داشته و می تواند هوای محیط را آلوده کند. همچنین وجود انگل ها و میکروارگانیزم هایی که می توانند در چنین محیط هایی رشد کنند، می تواند بسیار خطرناک باشد و حیوان را دچار مشکل کند.

در نتیجه استفاده از ترکیباتی که جاذب بو و رطوبت باشند و همچنین حمل و تمیز کردن آن، به راحتی صورت گیرد، بسیار متداول است.

cat 2

تهیه خاک بستر مناسب برای گربه

زئولیت خاک بستر گربه

در سال های اخیر، یکی از ترکیباتی که برای بستر گربه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، زئولیت می باشد. زئولیت خاک بستر گربه که معمولا در سایز 1-3 میلی متر می باشد، علاوه بر خاصیت جاذب الرطوبه که می تواند ادرار را به خوبی جذب کند، بوی بد آن را نیز جذب کرده و مانع از پخش آن می شود.

زئولیت ها خاصیت آنتی باکتریال و ضد میکروبی داشته، در نتیجه به طورت خودکار باعث کاهش رشد میکروب ها و میکروارگانیسم های بستر می شوند.

هشدار

زئولیتی که برای بستر گربه استفاده می شود، باید فاقد خاک و گرد و غبار باشد. زیرا می تواند برای گربه حساسیت و مشکلات تنفسی ایجاد کند.

همچنین بعضی از انواع زئولیت حاوی مقادیر زیادی آهک بوده که می تواند در حیوان خانگی حساسیت پوستی ایجاد کند. پس از جای مطمئن و معتبر باید تهیه شود.

     کیفیت زئولیت خاک بستر گربه

زئولیت خاک بستر گربه از جنس بتونیت بوده که در ابعاد 1-3 میلی متر تهیه می شود. کلیه این پودر باید چندین بار الک شده و تکان داده شود تا کلیه گرد و خاک و غبار از آن جدا شود.

می توان زئولیت خاک بستر را با ترکیبات دیگری، مخلوط نموده تا مقرون به صرفه باشد.

در بعضی از خاک بسترها از اسانس استفاده می شود که می تواند برای گربه حساسیت ایجاد کند.

زئولیت ها، گرچه معطر نبوده ولی نیازی هم به اسانس نداشته و به خودی خود به راحتی بوی بد را جذب می کنند و فضایی عاری از بوی نامطبوع را فراهم می آورند.

cat 1

زئولیت خاک بستر گربه

میزان مصرف زئولیت در خاک بستر گربه

معمولا نسبت یک به 10، زئولیت با خاک بستر گربه مخلوط می شود و یک بستر مناسب برای گربه را ایجاد می کند. این بستر بهتر است هفته ای یک بار تعویض شود.

مزایای استفاده از زئولیت خاک بستر گربه

-         جذب بالای ادرار و بوی نامطبوع آن

-         خاصیت ضد میکروبی و ضد انگلی زئولیت

-         قیمت مناسب و مقرون به صرفه زئولیت خاک بستر گربه

-         استفاده و تعویض راحت خاک بستر گربه

معایب استفاده از زئولیت خاک بستر

-         وجود خاک و گرد و غبار در نمونه های غیر استاندارد و بی کیفیت

-         ایجاد حساسیت و آلرژی نسبت به سیلیس آزاد موجود در زئولیت در گربه ها

شرکت ابزارشیمی نهایت تلاش خود را به کار بسته تا بهترین و با کیفیت ترین زئولیت خاک بستر گربه را فراهم آورده و در اختیار دوست داران حیوانات خانگی قرار دهد.

اگر در زمینه نحوه خرید و یا کیفیت محصول پرسش و یا ابهامی وجود داشت، بر روی عکس زیر کلیک کنید تا به مشاورین ما متصل شده و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

call

علاقه مندان و جستجوگران در گوگل ممکن است عبارات زیر را سرچ نمایند:

خاک بستر، خاک گربه، بستر گربه، زئولیت خاک بستر، زئولیت دامداری، زئولیت خاک، تهیه بستر گربه، زئولیت طبیعی، بنتونیت، زئولیت ایرانی، خاک بستر ایرانی، خاک بستر با کیفیت، خرید خاک بستر گربه، خرید زئولیت خاک بستر، دستشویی گربه، گربه، حیوانات خانگی، نگهداری از حیوانات خانگی، ظرف گربه، ظرف دستشویی گربه، تهیه خاک بستر گربه، خرید خاک بستر گربه