ساخت کوکتل حمام با استفاده از زئولیت طبیعی

معرفی کوکتل حمام (بمب حمام)

این روزها بازار لوازم آرایشی بهداشتی مختلف و جدید بسیار داغ است. در این میان، عملیات و فرایندهایی که در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی انجام میشود، بیشتر مورد توجه قرار گرفته و در مقابل نیز هزینه های گزافی را نیز طلب می کنند. در حالی که بعضی از محصولات را می توان در منزل تهیه و استفاده کرد.

در میان محصولات جدید بهداشتی، کوکتل های پدیکور یا همان بمب حمام (Bath Bomb) این روزها طرفدار بسیار زیادی دارد و اکثر افراد دوست دارند، حس آرام بخش و جالب، جوشیدن بمب حمام را در آب تجربه کنند و لذت ببرند.

نحوه تهیه کوکتل پدیکور

کوکتل های حمام را می توان به راحتی تهیه کرد و بنا به انتظاری که از آن دارید، با اضافه کردن ترکیبات مخلتف، خواص مختلفی را به آن بخشید.

به عنوان مثال اگر به بمب حمام در زمان ساخت، کمی اسانس یا عصاره اسطوخودوس اضافه کنید، بسیار آرام بخش و کاهنده استرس و اضطراب خواهد بود.

همچنین در زمان ساخت کوکتل از رنگ های مجاز مختلف استفاده کرد و توپک های رنگارنگ و جالبی تهیه کرد.

اگر از قالب های مختلف با طرح های مختلف از جمله توپی، قلبی و انواع شکل و فرم ها استفاده کنید، کوکتل های متنوعی می توانید بسازید.

ترکیبات سازنده کوکتل حمام

بمب حمام در واقع توپک های جوشانی هستند که وجود ترکیبات مختلف باعث حالت جوشانی آنها در تماس با آب می شود.

ترکیبات اصلی کوکتل پدیکور شامل نمک دریایی، بی کربنات سدیم و سیتریک اسید یا همان جوهر لیمو می باشد. از روغن های مختلف با خواص متنوع و همچنین اسانس و رنگ های مجاز می توان برای اثر بخشی بیشتر کوکتل استفاده کرد.

bath bomb

 

معرفی ترکیبات بمب حمام

بی کربنات سدیم یا همان جوش شیرین:

ماده اصلی که در آب باعث جوشیدن بمب می شود، ترکیب جوش شیرین با سیتریک اسید است که در حالت خشک به هم اضافه می شوند و وزمانی که در معرض آب قرار می گیرند، با یکدیگر واکنش داده و گاز کربنیک آزاد می کند که حالت جوشان و چرخان دارد.

کیفیت بی کربنات سدیم تاثیر بسزایی در کیفیت بمب شما خواهد داشت.

سیتریک اسید:

سیتریک اسید یا همان جوهر لیمو، در واقع اسید موجود در لیمو ترش می باشد که در واکنش با بی کربنات سدیم، دی اکسید کربن تولید می کند.

پودرهای اضافه شونده:

در بسیاری از برندهای تجاری موجود از نشاسته به عنوان پرکن و ماده اضافی در ساخت کوکتل حمام استفاده می کنند. در تجربه ای که ما داشتیم استفاده از زئولیت های طبیعی در ساخت بمب های حمام باعث لطافت پوست کف پا، اکسیژن دهی بهتر در آب و سفید شدن پوست می شود.

نمک دریایی:

نمک حمام یا نمک اپسوم، از نمک های معدنی است که خواص فوق العاده ای برای لطافت و نرمی پوست دارد. همچنین خواص درمانی نمک اپسوم باعث می شود که در ساخت کوکتل های حمام مورد استفاده قرار بگیرد.

روغن های اضافه شونده:

برای ساخت بمب حمام، بسته به نوع خاصیتی که در کوکتل حمام مدنظر باشد، می توان از روغن های مختلف استفاده کرد. روغت زیتون، روغن رزماری، روغن سنجد، روغن نارگیل، روغن آرگان و سایر روغن ها می تواند برای ساخت کوکتل مورد استفاده قرار گیرد.

اسانس، رنگ و سایر مواد افزودنی:

برای افزایش ویژگی های آرامبخشی، نشاط آوری و همچنین ایجاد کوکتل های رنگی و جذاب می توان از افزودنی های مجاز آرایشی و بهداشتی و یا حتی رنگ های خوراکی استفاده کرد.

طرز تهیه کوکتل پدیکور:

مواد لازم جهت ساخت کوکتل 250 گرمی:

1- حدود 80 گرم سدیم بی کربنات

2- 40 گرم جوهر لیمو یا سیتریک اسید جامد

3- 40 گرم نمک اپسوم

4- 40 گرم مواد پرکننده شامل نشاسته و زئولیت طبیعی

5- 15 گرم روغن

6- 15 گرم روغن های اثر بخش

7- مقدار دلخواه اسانس روغنی

8- کمی رنگ مجاز آرایشی بهداشتی

bath bomb

ترکیبات پودری، شامل سدیم بی کربنات، سیتریک اسید جامد، نمک دریا و مواد پرکننده را در داخل ظرفی به خوبی مخلوط کرده و به هم می زنیم.

bath bomb

سپس در یک ظرف جداگانه روغن ها و اسانس و رنگ را با یکدیگر در ابتدا خوب مخلوط کرده و در نهایت به آرامی به ظرف اول اضافه می کنیم و به هم می زنیم.

این کار باعث می شود تا رنگ و اسانس راحت تر در کل مواد جامد پخش شوند.

1 4

 

مخطول نهایی باید کمی حالت چسبندگی داشته باشد و زمانی که با دست آن را فشرده می کنید، فرم بگیرد. اگر میزان چسبندگی آن کم بود، کمی روغن سائل اضافه کنید.

bath bomb

 

در نهایت با استفاده از یک قاشقک، مخلوط را در داخل قالب مورد نظر ریخته و با فشار زیاد پشت قاشق، آنها فشرده می کنیم تا فرم بگیرد. بعد از یک الی دو روز می توان کوکتل را از قالب جدا کرده و مورد استفاده قرار داد.

 

bath bomb

چنانچه تمایل داشته باشید می توانید کوکتل های پدیکور مورد نظر خود را به ما سفارش دهید تا بر اساس سلیقه شما آماده و تهیه کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کارشناسان ما در خدمت شما هستند.

1 8